Wsparcie dla uczniów z doświadczeniem traumy wojennej i przymusowej migracji. Підтримка учнів з досвідом військової травми та вимушеної міграції

Artykuł aktualizowany. W okresie wakacyjnym nowe godziny i miejsca dyżurów pod tym linkiem – kliknij aby przejść

(Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych we Wrocławiu uruchamia od 14 marca 2022 r. bezpośrednie wsparcie  dedykowane uczniom – uchodźcom z Ukrainy – oraz pracującej z tymi uczniami kadrze szkół i przedszkoli z terenu działania naszej poradni (szkoły i przedszkola z gmin Powiatu Wrocławskiego).

Formy wsparcia:

Dla uczniów i dzieci ukraińskojęzycznych, rosyjskojęzycznych i ich rodzin – bezpośrednie wsparcie terapeutyczne w języku ukraińskim i rosyjskim, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem telefonu 532.202.392 w każdą środę w godzinach 13:00 – 18:00. Podany numer jest dedykowany wyłącznie potrzebom tego wsparcia, prosimy nie dzwonić w innych sprawach i nie blokować linii. Rozmowa będzie prowadzona w języku ukraińskim lub rosyjskim.

Dla kadry szkół i przedszkoli – konsultacje indywidualne i szkolenia kadry pedagogicznej w pracy z dziećmi dotkniętymi traumą wojny i przymusowej migracji – kontakt mailowy pod adresem: ukraina.wsparcie@pzp.edu.pl

Do 24 czerwca 2022r.  osoba obsługująca dyżury telefoniczne przebywa na urlopie. Prosimy o kontakt po tym terminie.

„Стаття оновлена. Під час канікул нові години та місця чергування за цим посиланням”

З 14 березня 2022 року Окружний психолого-педагогічний консультативний центр у Вроцлаві розпочинає підтримку учнів-біженців з України, їх батьків та працівників шкіл і дитсадків, які працюють з такими учнями у Вроцлваському повіті.

Форми підтримки:

Для україномовних та російськомовних учнів, дітей та їхніх сімей – безпосередня терапевтична підтримка українською та російською мовами за попередньою домовленістю за телефоном 532-202-392 щосереди з 13:00 до 18:00. Наведений номер призначений лише для потреб цієї підтримки, не дзвоніть з інших питань та не блокуйте лінію! Терапевтична підтримка надається українською або російською мовами.

Для працівників шкіл та дитсадків – індивідуальні консультації та супровід педагогічного колективу в роботі з дітьми, які постраждали від травм війни та вимушеної міграції – звертатися електронною поштою за адресою: ukraina.wsparcie@pzp.edu.pl

У шкільному році 2021/2022 психологічну підтрику можна отримати за тел. 532-202-392 до 24 червня 2022 року. Чекаємо на дзвінки!