Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

4 października 2021r. w ramach Programu Wychowawczego Wsparcia Rodzin rozpoczyna się cykl zajęć warsztatowych z zakresu umiejętności wychowawczych dla Rodziców, w oparciu o program J. Sakowskiej „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zajęcia obejmują 10 cotygodniowych spotkań, odbywają się w gabinecie zamiejscowym Poradni w Czernicy.
Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych edycjach proszone są o zapisywanie się na liście rezerwowej w Kancelarii Poradni, najlepiej mailowo pod adresem kancelaria@pzp.edu.pl; bądź telefonicznie 71 722 20 02.
,


WYWIAD Z NAUCZYCIELAMI – NAUCZANIE MATEMATYKI
DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W STOPNIU LEKKIM

Szanowni Państwo, Rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i Nauczyciele uczący – szczególnie w szkołach masowych,

W Państwa ręce oddaję ten krótki wywiad. Dotyczy on nauczania matematyki dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Autorami wypowiedzi są dwie osoby …..
pdf


ZAMIAST TRENINGU – DYSLEKSJA

Czy to możliwe?

Tytuł celowo jest prowokujący ale to prawda, że po dysleksję zgłasza się całkiem liczna grupa osób. Niektórzy są mocno rozczarowani, że diagnosta jej nie stwierdza.
Wiemy (my diagności), że stwierdzenie dysleksji rozwiązuje niektóre ważne problemy. I popieramy te rozwiązania, jednak pod warunkiem, że dysleksja rzeczywiście występuje; i że nie wynika z braku treningu.

pdf


NAUKA Z DZIECKIEM W DOMU kilka wskazówek na trudny czas koronawirusa i po (a to już bardzo niedługo)

pdfKrótki poradnik jak odrabiać lekcje z dzieckiem

pdf


Wskazówki dla rodziców, nauczycieli i uczniów

  1. Ćwiczenia rozwijające dla dzieci przedszkolnych
  1. Ćwiczenia w pisaniu i czytaniu
  1. Leworęczność
  1. Porady wychowawcze
  1. Rozwój języka i artykulacji
  1. Techniki uczenia się
  1. Mutyzm wybiórczy