WARSZTATY   DLA DZIECI I RODZICÓW  Razem Damy Radę!

Drogi Rodzicu!
jeśli chcesz skutecznie porozumiewać się ze swoim dzieckiem,  poprawić waszą relację oraz nauczyć  się  jak wspierać rozwój umiejętności emocjonalno-społecznych swej pociechy,
to zapraszamy Cię  serdecznie razem z dzieckiem na cykl grupowych zajęć warsztatowych.

DLA KOGO ?
Zajęcia dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
Dokładnie: dla par 1 rodzic-1 dziecko.
Ilość miejsc ograniczona.

CO?
Tematyka zajęć będzie obejmowała m.in. rozpoznawanie, nazywanie i radzenie sobie z uczuciami, rozumienie i komunikowanie swoich potrzeb, określanie własnych granic i szanowanie granic innych osób, wspólne rozwiązywanie problemów.

JAK?
Zajęcia będą miały charakter głównie warsztatowy, co oznacza ćwiczenia , gry, zabawy i dyskusje oraz krótkie prezentacje w nauczanej tematyce.
Grupa liczyć będzie  5-6 par rodzic-dziecko, czyli 10-12 osób.

GDZIE ?
Czernica – gabinet zamiejscowy Powiatowego Zespołu Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznych,
Wrocławska 78, 55-003 Czernica (budynek GOPS-u)

KIEDY?
Zaczynamy po feriach – dokładny termin podamy wkrótce.
Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 16.30-18.30.
Odbędzie się 5 spotkań.

 REKRUTACJA
Termin zgłoszeń  do  13.02.2022 r.
O przyjęciu do grupy decyduje kolejność  zgłoszeń oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Zgłoszenia na adresy mailowe prowadzących:
jagoda.ziober-pekalska@pzp.edu.pl
marta.tecza@pzp.edu.pl

Serdecznie zapraszamy !!!


Ruszyła Grupa Edukacyjno – Terapeutyczna w Czernicy

Od października 2021 r w ramach Programu Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży uruchomiliśmy pierwszą edycję Grupy edukacyjno – terapeutycznej z elementami bajkoterapii i sensoryki dla dzieci w wieku 5-7 lat.
Wsparcie adresowane jest dla dzieci ujawniających trudności w osiągnięciu dojrzałości społeczno-emocjonalnej, lub zahamowanych emocjonalnie.
Cel spotkań: pomoc w odblokowaniu lub uruchomienie zahamowanych procesów rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego dziecka, nawiązanie relacji społecznych.

Zajęcia odbywają się w gabinecie zamiejscowym Zespołu Poradni w Czernicy, ul. Wrocławska 78 budynek GOPS, telefon 71 381 95 28, we wtorki w godzinach 14:30-15:30

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych edycjach proszone są o zapisywanie się na liście rezerwowej w Kancelarii Poradni, najlepiej mailowo pod adresem kancelaria@pzp.edu.pl; bądź telefonicznie 71 722 20 02.

.


Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

4 października 2021r. w ramach Programu Wychowawczego Wsparcia Rodzin rozpoczyna się cykl zajęć warsztatowych z zakresu umiejętności wychowawczych dla Rodziców, w oparciu o program J. Sakowskiej „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zajęcia obejmują 10 cotygodniowych spotkań, odbywają się w gabinecie zamiejscowym Poradni w Czernicy.
Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych edycjach proszone są o zapisywanie się na liście rezerwowej w Kancelarii Poradni, najlepiej mailowo pod adresem kancelaria@pzp.edu.pl; bądź telefonicznie 71 722 20 02.
,


WYWIAD Z NAUCZYCIELAMI – NAUCZANIE MATEMATYKI
DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W STOPNIU LEKKIM

Szanowni Państwo, Rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i Nauczyciele uczący – szczególnie w szkołach masowych,

W Państwa ręce oddaję ten krótki wywiad. Dotyczy on nauczania matematyki dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Autorami wypowiedzi są dwie osoby …..
pdf


ZAMIAST TRENINGU – DYSLEKSJA

Czy to możliwe?

Tytuł celowo jest prowokujący ale to prawda, że po dysleksję zgłasza się całkiem liczna grupa osób. Niektórzy są mocno rozczarowani, że diagnosta jej nie stwierdza.
Wiemy (my diagności), że stwierdzenie dysleksji rozwiązuje niektóre ważne problemy. I popieramy te rozwiązania, jednak pod warunkiem, że dysleksja rzeczywiście występuje; i że nie wynika z braku treningu.

pdf


NAUKA Z DZIECKIEM W DOMU kilka wskazówek na trudny czas koronawirusa i po (a to już bardzo niedługo)

pdfKrótki poradnik jak odrabiać lekcje z dzieckiem

pdf


Wskazówki dla rodziców, nauczycieli i uczniów

  1. Ćwiczenia rozwijające dla dzieci przedszkolnych
  1. Ćwiczenia w pisaniu i czytaniu
  1. Leworęczność
  1. Porady wychowawcze
  1. Rozwój języka i artykulacji
  1. Techniki uczenia się
  1. Mutyzm wybiórczy