Wsparcie terapeutyczne uczniów w powrocie do szkół.

Po długich miesiącach izolacji uczniowie wracają dziś do szkół. Na skutek wielu miesięcy nauczania zdalnego ucierpiały przede wszystkim relacje i stan psychiczny uczniów. Specjaliści spodziewają się w szczególności zwiększonej ilości przypadków depresji oraz uzależnienia od Internetu. Apelujemy do rodziców o baczne obserwowanie zachowania swoich dzieci i kontakt z nasza placówką w przypadku symptomów mogących świadczyć o złym stanie psychicznym dziecka.

Do zakończenia roku szkolnego, dzieci i młodzież doświadczająca trudności emocjonalnych z powodu powrotu do nauki stacjonarnej, mogą uzyskać doraźne wsparcie terapeutyczne w naszych gabinetach zamiejscowych. Lokalizacja gabinetów, godziny pracy i numery telefonów pod tym linkiem:

https://pzp.edu.pl/terapie/

Od zakończenia roku szkolnego 25 czerwca przez całe wakacje będzie natomiast działać w naszej poradni Wakacyjna Pomoc Terapeutyczna, w ramach której pod specjalnym numerem telefonu będzie można uzyskać informację o wolnych miejscach i terminach na konsultację  – i od razu zapisać się na wizytę bądź otrzymać wsparcie telefoniczne.  Szczegóły i dedykowane numery telefonów zostaną podane w osobnej aktualności.

Wsparcie terapeutyczne poza naszą poradnią można uzyskać także w 13-tu punktach na terenie województwa dolnośląskiego. Dzieci i uczniowie z całego województwa, a więc także z naszego Powiatu, mogą w nich uzyskać pomoc nieodpłatnie i bez skierowania. Punkty zlokalizowane są głównie we Wrocławiu, szczegółowe informacje pod tym linkiem:

https://www.kuratorium.wroclaw.pl/informacja-marszalka-wojewodztwa-dolnoslaskiego-nt-listy-osrodkow-srodowiskowej-opieki-psychologicznej-i-psychoterapeutycznej-dla-dzieci-i-mlodziezy-dla-wojewodztwa-dolnoslaskiego/