Informacje dla psychoterapeutów zainteresowanych stażem

Podstawowe informacje o programie stażowym:

• program jest realizowany w oparciu o kadry i strukturę organizacyjną Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych we Wrocławiu (dalej: Zespół Poradni);
  • staż jest obustronnie bezpłatny. Zespół Poradni zapewnia wykwalifikowanych opiekunów i miejsce do prowadzenia psychoterapii, uczestnicy zapewniają wsparcie psychoterapeutyczne dzieciom, młodzieży i ich Rodzinom z terenu Powiatu Wrocławskiego;
  • liczba godzin stażu jest dowolna, do indywidualnego ustalenia z opiekunem. Minimalną ilość godzin do przepracowania będzie wynikać z przynajmniej jednego zakończonego procesu terapeutycznego. Nie ma ograniczeń co do maksymalnej ilości przepracowanych godzin.
  • istnieje możliwość realizowania stażu w ośmiu lokalizacjach: na terenie całego Powiatu Wrocławskiego, w gabinetach Zespołu Poradni oraz we Wrocławiu, w dniach i godzinach do wcześniejszego ustalenia, w miarę dostępności lokalowej, także w weekendy. W lokalizacjach: Kiełczów, Czernica, Żórawina, Kobierzyce – realizacja stażu jest możliwa w dni robocze. W miejscowościach: Siechnice, Kąty Wrocławskie, Sobótka – realizacja stażu jest możliwa we wszystkie dni tygodnia. W siedzibie głównej Zespołu Poradni we Wrocławiu realizacja stażu jest możliwa we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem niedzieli.
  • po zakończonym stażu uczestnik otrzyma stosowne zaświadczenie. Przepracowane w ramach stażu godziny zostaną wyszczególnione na zaświadczeniu w ujęciu zegarowym i przeliczone na dydaktyczne.

Opiekunami stażystów będą:
Michał Iwan – certyfikowany psychoterapeuta systemowy, socjoterapeuta, pedagog;
Justyna Posadzy – psycholog kliniczny dzieci i młodzieży.

Osoby zainteresowane udziałem w stażu prosimy o wypełnienie dołączonych formularzy i przesłanie na adres: michal.iwan@pzp.edu.pl

PZPPP Formularz staż psychoterapeutyczny